Uudised ja teated

Neli spartalast koondist esindamas

16:17 26.10.2022

Möödunud nädalavahetusel Lätis toimunud Balti krossijooksu MVl oli stardis ka neli Sparta jooksjat

Meeste 8 km distantsi võitis ülekaalukalt Leonid Latsepov, tulles seega sel aastal juba teistkordselt Balti meistriks. Eestlased said kolmikvõidu, Leole järgnesid koondisekaaslased Kaur Kivistik ja Karel Hussar. Ühtlasi õnnestus Leol saada Kaurilt revantš kaotuse eest EKVl.

Meeste U20 6 kilomeetris saavutas Eesti samuti kolmikvõidu. Võitis Jürgen Joonas, teine Morten Siht ja kolmas spartalane Oliver Annus. Seejuures tuli Oliver võistlusele Eesti kaitseväest, kuhu ta siirdus möödunud nädalal aega teenima.

Naiste 6km jooksus saavutas tubli 5 koha Helen Bell, olles Eesti jooksjatest teine. Jooksu võitis Laura Maasik. Ka Helenile oli see hooajal juba teine Balti MV ja kohad tasapisi paranevad. Neljandana oli stardis Sparta noorjooksja Berit Kant, kes osales NU16 vanuse 2km jooksus ja lõpetas 12ndana.

Oliveril ja Leol on sel aastal ees veel üks koondise esindamine- detsembri alguses stardivad mehed Euroopa krossijooksu meistrivõistlustel Torinos.

Autor: Toomas