Uudised ja teated

Jooksuõhtu Kohilas

15:34 11.07.2019

Kolmapäeval ideaalilähedastes tingimustes joostud ja Sparta klubi kaaskorraldatud Staadionisarja 4. etapp tõi korralikke tulemusi ja meie jooksjatele mitmeid isiklikke rekordeid.

Kokku peeti 7 jooksu ja osalejaid oli üle 70, nendest 13 spartalast.

Meestest võitis pingelises lõpuheitluses Karel-Sander Kljuzin (aeg 1.53,46) Olavi Allase ja Enari Tönströmi ees. Korralikud isikliku rekordi parandused tegid Sparta poisid Hardy Kaska ja Henrik Otsman. Hardy sai esmakordselt jagu 2 minuti piirist ja lõpetas üldarvestuses 7. koha ja ajaga 1:58,56. Omavanuste U20 konkurentsis andis see teise koha, sest ka Kalev Hõlpus tegi väga hea jooksu ja tugeva isikliku rekordi paranduse. Henrik Otsman parandas oma isiklikku rekordit üle 5 sekundi ja lõpetas ajaga 2:06,53, olles noortest 4.

Naistest võitis Kelly Nevolihhin (2:10,39) Katrina Zaitseva ees. Sparta neiud Katrina Stepanova( aeg 2.12,15-isiklik rekord) ja Brit Rammul(2:16,65) olid 3. ja 4.  Esikümnes lõpetas ka Maria Veskla(aeg  2:26,66)

Lisaks neile osales  ka meie tublisid harrastajaid, kelledest Henri Kaarma ja Raini Toom võitsid oma jooksu, tehti ka mitmeid isiklikke rekordeid ja mõnele oli see esimeseks võistluseks sellel distantsil.

Staadiosisarja viimane etapp toimub 31. juulil Tartus ja joostakse 2000m. Üldises arvestuses omavad häid väljavaateid kõrgele kohale naistest Katrina Stepanova ja Brit Rammul ning U 20 vanuseklasis Hardy Kaska. Võimalus esikuuikus lõpetada on ka Andry Sool.

Autor: Toomas