Uudised ja teated

Eesti meistrivõistlustelt Spartale komplekt medaleid

16:53 01.03.2022

Arvukate hõbedate-pronkside kõrvale saime ka jooksjate esimese Eesti meistritiitli!

Naiste keskmaadistantsidel oli seekord meid ainsana esindamas uus spartalane Helen Bell ja tegi seda edukalt. 1500 meetris tuli oodatud medal-hõbedane. 800 meetris tuli leppida 4.kohaga, konkurents 2.-4. kohale oli tasavägine ja medal jäi võibolla natuke taktika ja kogemuste puuduse taha. Tore et meil on juures uus arvestatav naiskeskmaajooksja.

Naiste 3000 meetris tõi oodatud medali-seekord pronksise- Pille Hinn. Ka sellel distantsil oli võistlus tasavägine ja medalid jagati viimastel ringidel.

Mis naistel natuke puudu jäi, selle tegi tasa Leonid Latsepov, kes võttis hea jooksuga esikoha meeste 3000m distantsil. Tugeva konkurendi Olavi Allase alistas Leo ainuõige taktikaga, algusest peale kõrget tempot hoides. Tasuks isiklik rekord ja kindel esikoht. Tublilt esinesid ka Oliver Annus ja Martin Vilismäe, kes saavutasid vastavalt 1500m ja 3000m jooksus 6.koha. Ats Sõnajalg oli sunnitud seekord katkestama.

Meie parematel algab nüüd ettevalmistus välishooajaks, krossijooksu meistrivõistlused toimuvad Järvakandis 8. mail.

Autor: Toomas