Uudised ja teated

Sparta jooksjad võistlustules

15:04 18.08.2021

Mitmed meie jooksjad on olnud võistlustules erineva kaliibriga võistlustel

Tokyo olümpiamaratonil Romanil teatavasti päris oodatult ei läinud. Jooks kujunes üsna raskeks ja oodatust natuke kesisemaks, kuid mees tuli rasketes tingimustes lõpuni, lõppkoht 68. ja aeg 2.25,37. Peale väikest puhkeperioodi loodab Roamn kosuda ning esineda hästi hooaja lõpupoole võistlustel Eestis. Järgmisel aastal ootavad ees uued väljakutsed, millede seas on nii poolmaratoni MM kui kergejõustiku EM ning MM.

Kolm spartalast esindas Eesti koondist Lätis Valmieras peetud Balti Meistrivõistlustel. Kõik olid tublid ning tõid ära vajalikud punktid. Leonid Latsepov saavutas meeste 5000m jooksus 3. koha(aeg 14.39,85), Pille HInn oli naiste samal distantsil 4. (17.13,65) ja Ats Sõnajalg 3000m tekistusjooksus 5. (9.36,85) Kokkuvõttes võitis Balti MV Eesti koondis.

Kadrioru staadionil peetud Olav Karikose MV, mis oli ühtlasi Eesti staadionisarja 5. etapiks, joosti traditsiooniliselt 1000 meetrit. Meeste põhiklassis oli meie parim 8. kohaga Andry Soo (aeg 2.35,38), tubli jooksu tegi ka Kristo Ivask, lõpetades tugevuselt 2. jooksu teisena ja ajaga 2.46,55. Meeste U20 vanuseklassi võitis  korraliku isikliku rekordi paranduse teinud Oliver Annus (2.41,08).  Naistest saavutas Pille Hinn 6.koha ajaga 3.05,24.

Autor: Toomas