Uudised ja teated

Alanud võistlushooaeg

14:36 16.04.2019

Kevadine võistlushooaeg on alanud ja Sparta jooksjad on teinud juba häid esitusi nii kodu- kui välismaal

Milano maratonil tegid spartakad kaks korralikku isikliku rekordi parandust. Peep Jalakas läbis distantsi ajaga 2:50.53. Isiklik rekord paranes 9 minuti võrra. See,mis mullusel Berliini maratonil tegemata jäi, tuli Milaanos ning kindlasti pole see Peebu viimane sõna. Samaväärse isikliku rekordi paranduse tegi Silja Jürs, lõpetades ajaga 3:15.29.

Leonid Latsepov parandas ligi minutiga oma 10km rekordit, saavutades Berliinis ajaks 31.13. Kahjuks jäi Roman Fostil haiguse tõttu startimata Hannoveri maratonil, uue katse teeb ta tõenäoliselt mai lõpupoole.

Kodustel suurematel jooksudel Saavutasid Tartu Parkmetsa jooksul Roman Hvalõnski teise ja Pille Hinn kolmanda koha. Rabajooksul olid kolmandad Tõnu Lillelaid ja Evelin Talts. Lisaks poodiumile pääsenutele tegid oma hooaja avastardi paljud spartakad. Järgnevatel nädalatel jätkub suuremaid ja väiksemaid rahvajookse igale tasemele ja maitsele. Eeloleva nädalavahetuse tähtsaim võistlus on Eesti meistrivõistlused ekidenis,kus stardis 2 Sparta võistkonda. Esimene olulisem individuaalvõistlus meie tippudele on Eesti krossimeistrivõistlused,mis sel aastal toimuvad 5.mail Järvakandis.

Autor: Toomas