Eesti sisemeistrivõistluste teine päev

09:43 20.02.2018

Teisel võistluspäeval oli võistlustules 8 spartalast

Suurem osa neist püstitasid oma isikliku rekordi, mis annab alust hinnata sooritust vähemalt hindele „hea“.

Naiste 800m jooksus saavutas võistluste teise hõbemedali Brit Rammul. Aeg 2.15,01 ja kaotus võitjale Helin Meierile veidi üle 1 sekundi. Kahe hõbemedaliga oli Brit klubi edukaim ja võib igati võistlustega rahule jääda.Loodetavalt kukub suvehooajal sekundeid veelgi. Maria Nesterko saavutas oma uue siserekordiga 2.29,50 11.koha, alistades esmakordselt 2.30 piiri.

Meeste 800m jooksus oli võistlustules Martin Tamm, kes lõpetas 13.kohaga. Ka tema tulemus 2.05,47 oli mehe kiireimaks ajaks sisetingimustes.

Naiste 3000m jooksus oli ainus meie võistleja Maris Terno, kes eilsele 4.kohale 1500m jooksus lisas 6.koha poole pikemalt maalt. Aeg 10.38,34 on Marise isiklik rekord. See on ala, kust meil oleks asjaolude paremal kokkusattumisel võinud olla rohkem võistlejaid ja asja ka esikolmikusse, kuna võimalusi selleks anti.

Tervikuna oli kõige tugevam ala nii ootuste kui ka tulemuste mõttes meeste 3000m jooks. Tugevama jooksu 8 mehe hulgas oli 4 Sparta jooksjat, kellest 3 lõpetasid esikuuikus.

Lootsime ideaalis küll kahte medalit, kuid kaks keskmaamehest konkurenti olid seekord liiga teravad. Roman Fosti taktikavalik ei olnud ideaalne ja head vormi ei õnnestunud päriselt realiseerida. Miinimumeesmärk - medal tuli,tulemuseks 3.koht ajaga 8.30,24. Väga hea ja tõusvas joones jooksu tegi Ats Sõnajalg, parandades isiklikku rekordit 10 sekundiga, lõppkokkuvõttes 4.koht ajaga 8.32,00. Kui meie kaks medalivõitjat tõestasid oma eeldatavat headust,siis Ats oli nende võistluste suurim positiivne üllataja. Jooksu viies oli Raido Mitt samuti elu parima ajaga 8.34,28 ja 7. Roman Hvalõnski vaid veidi nõrgema tulemusega kui mullune pronksiaeg (8.40,36).

Kuigi Eesti meistritiitel jäi klubil seekord võitmata, siis võidetud 3 medalit ja 9 esikuuikukohta on kindlasti positiivne saldo. Tänud kõikidele võistlejatele ja kaasaelajatele, keda oli samuti üsna arvukalt.

Autor: Toomas