Uudised ja teated

Eesti sisemeistrivõistluste esimene päev

22:21 17.02.2018

Eesti talvised meistrivõistlused algasid Sparta jooksjatele edukalt

Traditsiooniliselt oli esimesel päeval pikematest distantsidest kavas 1500 meetri jooksud. Kuigi meil puhtaid keskmaajooksjaid väga palju ei ole, saavutasime neli esikuuikukohta, mis on hinnatav saavutus. Stardis oli kuus Sparta jooksjat- kolm naist ja kolm meest- kõik  jooksid hästi ja tegid vähemalt oma tulemuse ära.

Naiste 1500 m jooksus oli stardis 9 naist, võistlus kujunes taktikajooksuks- esimese 1000 m vaheaeg vaid 3.30.  Lõpp oli kiire,võitis oodatult Kelly Nevolihhin, hinnatava hõbemedali võitis talle vaid paari meetriga kaotanud Brit Rammul (aeg 4.56,06). Neljas oli Maris Terno (5.00,16),kes startis sellisel distantsil esmakordselt. Maria Nesterko oli 8.(5.11,61).

Meeste tugevam jooks oli tempojooks. Lahendus jäi viimasele ringile,kus Andi Noot võitis Allar Lambi ees. Meie meestest oli 4. Raido Mitt (aeg 3.59,47) ja 6.Ats Sõnajalg (4.01,66). Raido tulemus alla 4 min. on pikema maa jooksja kohta sisetingimustes korralik, natuke tuli lõpus lõivu maksta kiirele algusele.Ats parandas isiklikku ligi 10 sekundiga, möödus lõpusirgel 3 konkurendist ja võib jooksuga igati rahul olla. Kolmas meie mees Martin Tamm lõpetas nõrgemas jooksus ajaga 4.17,91, mis samuti tema isiklik siserekord.

Loodame heade esituste jätkumist homme,kus kavas 800 ja 3000 meetri jooksud ja meie võimalused eriti meeste poolel tänasest suuremad