Uudised ja teated

Häid tulemusi Eesti Meistrivõistlustelt

12:55 24.07.2017

Sparta kergejõustiklased esinesid juubeli EMVl edukalt

On rõõm tõdeda et nädalavahetusel Kadrioru staadionil ilusa ilmaga peetud 100. Eesti Meistrivõistlustel kergejõustikus võitsid spartalased mitmeid medaleid ning saavutasid isiklikke rekordeid.

Esimesel võistluspäeval olid meie lootused õigustatult kõige kõrgemad takistusjooksudes. Meeste jooksus saavutas Ats Sõnajalg hõbemedali iskliku rekordiga 9.28,87. Sellega täitis ta maksimuprogrammi, jooksu võitis sel alal Euroopa tippu kuuluv Kaur Kivistik. Ats suutis kõik teised konkurendid targalt joostes alistada. Naistest saavutasid kaksikvõidu Evelin Talts ja Olga Andrejeva. Evelini saavutus on seda hinnatavam, et esimese EMV medali võtis ta 20 aastat tagasi. Tema aeg 11.14,30 on Eesti hooaja tippmargiks, tõusvalt jooksnud Olga kindlustas kaksikvõidu. Naise 1500 meetri jooksus püstitas isikliku rekordi Brit Rammul,kes sai ajaga 4.44,17 hinnatava 4.koha. Jana Treier oli 7.

Teisel võistluspäeval hoolitses kuldmedali éest vasaramees Genro Paas. selle hooaja ala Eesti esinumber võitis tiitli tulemusega 65.32. Jooksualadel oli reaaalne oodata medalit meeste 5000m jooksust, kus klubil oli arvukas esindatus. Oma viimase MM-maratoni eelse stardi tegi Roman Fosti. Roman võitiski oodatult hõbemedali isikliku rekordiga 14.21,24, kaotades vaid heale staadionijooksjale ja maratonikonkurendile Tiidrek Nurmele. Ka Ats Sõnajala 5.koht oli tubli, kuigi mees ise lootis veidi enamat. Taavi Tambur sai 8. ja Sander Jürs 9. koha, pronksmedaliheitluses osalenud Raivo Alla oli sunnitud piste tõttu katkestama  Tubli jooksu tegid meie naised 800m distantsil, kus Katrina Stepanova(2.14,53) saavutas neljanda  ja Brit Rammul 6.koha (2.16,67). Mõlemad tulemused on jooksjate isiklikud rekordid. Naise 5000m jooksus oli Olga Andrejeva 5.(18.05,73) ja Pille Hinn 8.(18.37,84). Eriti tubli isikliku rekordi paranduse-üle minuti-tegi Pille.

Täname ja õnnitleme nii medalivõistjaid kui kõiki teisi klubi esindanud sportlasi!

Autor: Toomas/fotod EKJL